In diverse gebouwen,zoals kantoren en flats wordt veel elektriciteit gebruikt die wordt gewonnen op een niet-duurzame manier.Dat kan veel duurzamer. Daarom hebben wij verschillende energieversplillende en waterverbruikende aspecten bekeken en een oplossing bedacht.
Locatie
Plaats
Uithoorn
School
Alkwin Kollege
Deelnemers
Klas
2M+2H
Groepsnaam
GreenBuilders
Groepsleden
Tristan, Matthieu, Jermo, Viggo, Wessel, Jeroen, Sjoerd en Fabian
Naam docent
Mirjam de Vries
Project
Thema
Gebouwen
Probleemstelling
In diverse gebouwen,zoals kantoren en flats wordt veel elektriciteit gebruikt die wordt gewonnen op een niet-duurzame manier.Dat kan veel duurzamer. Daarom hebben wij verschillende energieversplillende en waterverbruikende aspecten bekeken en een oplossing bedacht.
Oplossing
Wij hebben voor het probleem 4 oplossingen:
1. Wij vangen op het dak licht op in bolle lenzen die meedraaien met het zonlicht. De lenzen stralen het geconcentreerde licht in glasfibers, die het licht verdelen over alle ruimten. Aan het eind van elke fiber zit een bolle lens die het licht splitst en de ruimte verlicht.
2. In het midden van het gebouw ligt een verticale pijpleiding. Al het afvalwater gaat naar het riool. Aan de binnenkant van de leiding zitten rotoren die door het water gaan draaien en energie opwekken.
3. Het dak van het gebouw loopt af in een trechtervorm waarmee regenwater wordt opgevangen. In de onderkant van die trechter zit een bassin. Dat water daarin voorziet de toiletten van water. Na het doorspoelen komt het water weer in de centrale verticale leiding.
4. Bij de ingang van het gebouw is een handmatige draaideur. Aan de as van die draaideur zitten aan de boven- en onderkant dynamo's. Door de deur te draaien wekken de dynamo's energie op die naar grote accu’s worden geleid. Voor mindervaliden is er een alternatieve ingang. Het idee om mankracht om te zetten in elektrische stroom wordt ook elders in het gebouw gebruikt.
GREENBUILDING!