het probleem is dat de fossiele brandstof opraakt.dus dat betekent minder energie. Wij hebben een alternatief voor dat probleem.
Locatie
Plaats
zetten
School
Hendrik Pierson College
Deelnemers
Klas
Havo 2
Groepsnaam
Ha22
Groepsleden
Jacco Huibers, Bertil van de Pol, Mahdi Sianaki, Stan Bins, Jesse Rutjes, Joost Vos, Sem Luiken, Stijn van Dalsen
Naam docent
Ans Janssen
Project
Thema
Gebouwen
Probleemstelling
het probleem is dat de fossiele brandstof opraakt.dus dat betekent minder energie. Wij hebben een alternatief voor dat probleem.
Oplossing
Waarom hebben wij dit gekozen?
Wij hebben dit gekozen omdat er op sommige plekken wel duizend tot miljoenen mensen door een deur gaan per jaar.
Waarom maken we daar geen gebruik van door in alle deuren een dynamo in te stoppen.
Hoe werkt het?
Je begint met een deur waar een apparaat aan hangt die veel energie opwekt namelijk 4600 kWh door de deur open en dicht te doen wanneer je er door heen gaat.
Deze energie word naar de meterkast geleid daar kan de energie verspreid worden door alle elektrische producten.
Toepassingsmogelijkheden
In een huis kun je ook een energie opwekkende deur plaatsen maar dat is niet het beste idee dus kun je het beste een energie opwekkende deur plaatsen waar veel mensen langs komen en door een deur moeten zodat er energie opgewekt word bijv. Vliegveld,station,winkelcentrums,kantoren
Kosten
Besparing per jaar ongeveer, gebaseerd op een elektrische draaideur circa 4800 KwH per jaar en dat is 1104 euro en als je dan 10 deuren plaats en gebruik worden is dat 48000 Kwh per jaar en 11040 euro. Dit is uitgerekend voor 8500 mensen.