Artcadia, Het duurzame zwembad.

15-11-2014
14 keer bekeken

Ooit wel eens nagedacht over hoe slecht een zwembad is voor het milieu? Wij Fitcadia wel. Veel zwembaden besteden veel geld aan schoon water en gebruiken giftige stoffen zodat het zwembad er 'schoon' uitziet. Maar waarom zou je dat doen? En zijn er ook andere manieren om een zwembad er schoon uit te laten zien? Wij van Fitcadia hebben de oplossing: Het Fitcadia Zwembad!

Locatie

Plaats
Hengelo

School
Lyceum De Grundel

Deelnemers

Klas
2G1

Groepsnaam
Artcadia

Groepsleden
Liz, Anne, Laura, Jochem, Guusje, Mart, Dirkje, Meri, Aysha, Maud

Naam docent
B. Hoekman

Project

Thema
Water

Probleemstelling
Ooit wel eens nagedacht over hoe slecht een zwembad is voor het milieu? Wij Fitcadia wel. Veel zwembaden besteden veel geld aan schoon water en gebruiken giftige stoffen zodat het zwembad er 'schoon' uitziet. Maar waarom zou je dat doen? En zijn er ook andere manieren om een zwembad er schoon uit te laten zien? Wij van Fitcadia hebben de oplossing: Het Fitcadia Zwembad!

Oplossing
Als eerste heb je voor een zwembad veel water nodig, daarom hergebruiken wij ons water en zuiveren wij het water. Dankzij onze glazen koepel vangen wij veel warmte, energie en water op. Hoe? Het water: Wij vangen het water op door de koepel. Het water wat op de koepel komt stroom naar de zijkanten waar het wordt afgevoerd naar buizen die het water naar de kelder brengen. Vanuit de kelder gebruiken wij het water om bijvoorbeeld te gebruiken voor ons warmte systeem, zie hieronder. De warmte: Ons dak is een koepel. Het bestaat uit drie platen. De onderste plaat is gemaakt van beton, dat is om te zorgen dat de warmt niet meteen de ruimte van het zwembad in gaat. De laag daar boven bestaat uit glas net als de plaat daar weer boven. De twee platen van glas zijn heel warm als de zon er op schijnt. Wat doen we daarmee? Eerst zorgen we dat er stilstaande lucht is tussen de middelste plaat en de betonnen plaat. Zo voorkomen we echt dat er geen warmte naar binnen komt. Tussen de middelste en de bovenste plaat laten we water stromen wat door de warmte van het glas wordt verwarmd. Als het water beneden is gaat het naar de kelder waar het waarschijnlijk heel warm is, daar blijft het water een tijdje staan om af te koelen. Als het water op de goede temperatuur is wordt in het zwembad gepompt zodat we niet veel energie nodig hebben voor het opwarmen van het zwembad. De energie: Wij vangen energie op door tussen de bovenste en de middelste plaat zonnepanelen te plaatsen. We besparen veel geld door deze driepunten, een grafiek van besparingen vind je bij het bestand: Fitcadia Geldbesparingen.docx Zie het bestand Fitcadia Ontwerp.mp4 of Duurzame School.skp om een duidelijker beeld te krijgen van ons gebouw. In ons water zit een beetje zout in plaats van chloor. Dat doen we omdat chloor slecht is voor het milieu en zout niet. Zo bouwen wij ons droomzwembad, Fitcadia, op. Tot snel, Het Fitcadia Team.

Afbeeldingen

Fitcadia Waterzuiveringssysteem

Toegevoegde bestanden

Water

X (voorheen Twitter)

Op de kaart

Een momentje...

Katalys

Postadres 
Postbus 33 
6800 LE Arnhem
Bezoekadres 
Amsterdamseweg 13
6814 CM Arnhem
Contact
E artcadia@arcadis.com
T 026 44 55 146
Routebeschrijving

Partners

 

Facebook

 

 

 
Cookie-instellingen