Er wordt heel veel water verspild in huis. Ieder huis zou in de toekomst zo weinig mogelijk water moeten verspillen en er kan met een deel van het water ook energie opgewekt worden.
Locatie
Plaats
Bilthoven
School
Werkplaats Kindergemeenschap
Deelnemers
Klas
2F
Groepsnaam
Waterhuis
Groepsleden
Nora, Hannah, Machteld en ronja
Naam docent
Kiona van Herwijnen en Rik de Wit
Project
Thema
Water
Probleemstelling
Er wordt heel veel water verspild in huis. Ieder huis zou in de toekomst zo weinig mogelijk water moeten verspillen en er kan met een deel van het water ook energie opgewekt worden.
Oplossing
Voordat je warm water gebruikt wordt het koude water wat uit de kraan komt opgevangen in een bak. dit water wordt gebruikt om bijv. het toilet door te spoelen.
Het water van de douche gaat door een afvoer met een rad. Dit rad gaat draaien en zorgt ervoor dat er elektriciteit wordt opgewekt.
Deze elektriciteit wordt opgeslagen in een accu die weer gebruikt wordt om lampen in huis te laten branden.
In dit water zitten natuurlijk zeepresten enzo. Deze worden tegengehouden door en zeef. Dit moet wel iedere dag schoongemaakt worden.
We hebben als voorbeeld een badkamer gemaakt om te laten zien hoe je water kunt besparen en hergebruiken.