We verbruiken teveel energie. Veel energie kunnen we zelf opwekken met aanpassingen aan onze huizen.
Locatie
Plaats
Bilthoven
School
Werkplaats Kindergemeenschap
Deelnemers
Klas
2F
Groepsnaam
CEK
Groepsleden
Charlotte, Eva-Esther en Karlijn
Naam docent
Kiona van Herwijnen en Rik de Wit
Project
Thema
Gebouwen
Probleemstelling
We verbruiken teveel energie. Veel energie kunnen we zelf opwekken met aanpassingen aan onze huizen.
Oplossing
Het huis maakt zelf stroom:
Windschachten: Het zijn schachten in de zijkant van het dak. Die schachten vangen de wind van buiten op. In die schachten zitten windmolentjes die door die wind gaan draaien. Als ze draaien wekken ze energie op. Die energie wordt gebruikt voor stroom.
Zonnepanelen: De zonnepanelen op het dak nemen zonnestralen op en zetten die om in stroom.
Warmte muren: De warmte muren zitten alleen in de binnenkant van het huis. Dat zorgt ervoor dat de warmte in het huis blijft en niet gelijk ontsnapt naar buiten en vergaat.
3 in 1 prullenbak: Een goede groene prullenbak in een die in de keuken staat. In die 3 in 1 prullenbak heb je een groen bak voor planten, een bruine bak voor etensresten en een oranje bak voor alle plastic.