Wat het idee voor nut heeft:
Wij vinden dat dit idee nut heeft omdat er waarschijnlijk over ongeveer 20 jaar overbevolking is op de wereld. Daarom zou het een goed idee kunnen zijn om een stad die kan drijven te maken omdat: 1: dat neemt geen ruimte in op het land. 2: minder druk op het land 3: het speciaal voelt als je in een drijvende stad leeft 4: op water of bij water leven geeft vaak bij mensen een rustgevend gevoel.
Locatie
Plaats
Tilburg
School
Theresia Lyceum
Deelnemers
Klas
B2e
Groepsnaam
Waterboys
Groepsleden
Rens Cuijpers, Thomas van Hassel, Mark Kruik & Gijs Oomen
Naam docent
Math. Nijsten
Project
Thema
Water
Probleemstelling
Wat het idee voor nut heeft:
Wij vinden dat dit idee nut heeft omdat er waarschijnlijk over ongeveer 20 jaar overbevolking is op de wereld. Daarom zou het een goed idee kunnen zijn om een stad die kan drijven te maken omdat: 1: dat neemt geen ruimte in op het land. 2: minder druk op het land 3: het speciaal voelt als je in een drijvende stad leeft 4: op water of bij water leven geeft vaak bij mensen een rustgevend gevoel.
Oplossing
Afvalverwerking, zuurstof, water, het riool, eten, sporten, de motor & gebouwen:
Afvalverwerking: wij hadden het idee om als afvalverwerkingsdienst wel gewoon vuilnismannen in te zetten. Al dat vuilnis wordt dan naar de koepel onder de stad gebracht (dan hebben mensen ook geen last van de vieze lucht) en dan dat de stad elke week aanlegt (bij een speciale aanlegplaats) bij een stad en daar dan het afval laat verwerken (goed voor het milieu).
Zuurstof: voor zuurstof zijn er in de stad zuurstoftanks geplaats om de mensen van zuurstof te voorzien. Dat komt door een luchtpijp die de lucht naar binnen zuigt en dan verspreid over de stad door buizen die door de stad heen lopen. Zo is er altijd frisse lucht.
Water: voor water zijn er dus watertanks in de stad geplaatst die worden bijgevuld als de stad aanlegt. Er liggen dus ook leidingen in de grond.
Het riool: al het water dat gebruikt is door de mensen + ontlasting wordt door buizen ook naar de koepel onder de stad gebracht en dan als de stad ergens aanlegt dan worden dat naar het riool van de aangelegde stad gebracht.
Eten: het eten in de stad wordt elke week ververst bij de plek waar de stad aanlegt. De supermarkten kopen dan in en verkopen het weer in de stad. Als er bijvoorbeeld een feest is moeten ze wel extra veel inkopen. Ook leggen er elke paar dagen wel een paar schepen aan in de haven die ook eten kunnen meenemen daarvoor.
Sporten: er is 1 sportpark in de stad waar je (bijna) alle sporten kan beoefenen. Wedstrijden worden onderling gespeeld of in de stad waar aangelegd is. Door de onderlinge wedstrijden leer je dan ook weer extra dingen kennen
De motor: de motor van de stad kan van plaats veranderen(is op de maquette niet heel goed te zien) daardoor kan de stad elke gewenste kant opvaren. De motor is op water dus het is goed voor het milieu en er is altijd genoeg op de zee. Dat is ook zo bij de auto’s
De gebouwen: de 4 hoge gebouwen in het midden kunnen worden gebruikt als flat of kantoorgebouwen. De huizen het dichtst bij het midden zijn: of politiekazerne, brandweerkazerne of ziekenhuis, of grote villa’s voor de rijke mensen of een school, universiteit of middelbare school.
Voor de andere gebouwen geldt: allemaal zijn er ze even groot en passen er evenveel mensen in.
Op het industrieterrein zijn natuurlijk de fabrieken en bedrijven te vinden.
Bij het vliegveld in de buurt zijn er niet zo veel huizen door de geluidsoverlast.
In het midden zijn de winkelcentrums voor alle winkels.