CFC-bridge

24-11-2016
14 keer bekeken

Met ons project willen we de files oplossen die ontstaan zijn door o.a. ongevallen. Daarbij willen we de uitstoot aanpakken en tijdswinst boeken voor mensen die naar hun werk, school, ... gaan.

CFC-bridge is een mobiel systeem waarbij een opengevouwen brug files kan oplossen.

Zo verliezen we minder tijd op weg naar het werk, verhindert een ongeval ons niet meer en stoten we lekker minder uit.

Locatie

Plaats
8660

School
Immaculata-Instituut De Panne

Deelnemers

Klas
2 Mow b

Groepsnaam
CFC-bridge

Groepsleden
Marthe, Eline, Madeline en Charlotte

Naam docent
Hans Verbrugghe, Marianne Saelens en Jimmy Maeren

Project

Thema
Mobiliteit

Probleemstelling
Met ons project willen we de files oplossen die ontstaan zijn door o.a. ongevallen. Daarbij willen we de uitstoot aanpakken en tijdswinst boeken voor mensen die naar hun werk, school, ... gaan.

Oplossing
De bedoeling van ons project is om uit de file te geraken en ook om meer rijstroken te benutten. Daarom hebben we een auto ontworpen (CFC-bridge) die op zijn dak een soort ineengevouwen brugconstructie draagt. Als er een ongeval is, komt de auto samen met de hulpdiensten en dan plaatst de auto zich voor het ongeval. Daarna vouwt de brug zich open en kunnen de auto’s moeiteloos over de brug heen rijden. Bij een grotere botsing kunnen verschillende van die wagens samen een grotere afstand 'overbruggen' door aan weerszijden van de file in elkaar te haken. Ondertussen kunnen de hulpdiensten zich onder de brug bezighouden met het ongeval. Dus zullen de auto’s niet langer in een file moeten staan waardoor er ook minder brandstof wordt verspild.

Afbeeldingen

Toegevoegde bestanden

Mobiliteit

X (voorheen Twitter)

Op de kaart

Een momentje...

Katalys

Postadres 
Postbus 33 
6800 LE Arnhem
Bezoekadres 
Amsterdamseweg 13
6814 CM Arnhem
Contact
E artcadia@arcadis.com
T 026 44 55 146
Routebeschrijving

Partners

 

Facebook

 

 

 
Cookie-instellingen