De zeeboerderij

28-11-2016
16 keer bekeken

De wereld zal in 2080 voor 2/3 deel uit zee bestaan. Boerderijen veel ruimte in beslag nemen. Ook neemt de wereldbevolking heel erg toe en produceren de boerderijen van nu niet meer genoeg eten voor de wereldbevolking.

Locatie

Plaats
Holten

School
SG De Waerdenborch

Deelnemers

Klas
HV2M&L

Groepsnaam
Nummer 1

Groepsleden
Bram, Tristan en Kay

Naam docent
Henrike Aangeenbrug

Project

Thema
Milieu en ruimte

Probleemstelling
De wereld zal in 2080 voor 2/3 deel uit zee bestaan. Boerderijen veel ruimte in beslag nemen. Ook neemt de wereldbevolking heel erg toe en produceren de boerderijen van nu niet meer genoeg eten voor de wereldbevolking.

Oplossing
Ons idee is een zeeboerderij. Hier verbouwen we groente, fruit en graansoorten, want dieren kunnen zeeziek worden. Als locatie hebben we gekozen de kust van Marokko, omdat daar veel zonuren zijn en het daar het gehele jaar warm is, waardoor er het hele jaar gewassen kunnen worden verbouwd. De gewassen worden besproeid door middel van een sproei-installatie, die staat boven de plantage en spoeit gezuiverd water. Het waterzuiveringssysteem zet zoutwater om in zoetwater door middel van omgekeerde osmose. Omgekeerde osmose is een installatie waat zoetwater wordt omgezet naar zoetwater door middel van halfdoorlatende want (semi-permeabele wand) die alleen het water doorlaat en het zout tegen houdt. Dit gebeurd onder osmotische druk (een drukverschil van twee oplossingen). Het zout wordt teruggestort in zee. Het idee van omgekeerde osmose wordt onder andere ook gebruikt op cruiseschepen (bron: https://wikipedia.org/wiki/Watermaker). Een boot brengt de producten van de boerderij naar het vaste land en neemt de bevoorrading van de boerderijen mee. De 'zeilen' van de boot zijn van zonnepanelen en kunnen in de richting van de zon gedraaid worden. Als de zon recht boven de boot staat, kunnen ze plat worden gelegd. De zeeboerderij staat met vier palen vast aan de zeebodem, die palen zijn verstevigd met metalen balken die overdwars lopen van paal naar paal. Dit hebben wij bedacht omdat anders de palen door de kracht van de zee onder de boerderij worden weggeduwd. Als het geoogst kan worden, wordt het geoogst door robots met messen die de gehele plant omhakt en in een grote bak doet, die vervolgens naar de fabriek wordt gebracht (op de boerderij zelf) waar het afval en het eetbare gedeelte wordt gesorteerd. Het eetbare gedeelte wordt opgeslagen in de silo's. Van het afval wordt mest gemaakt voor de volgende gewassen die verbouwd worden. Er is een ruimte voor de werknemers; een slaapplaats, badkamer en woonkamer/keuken. Hierdoor hoeven de werknemers niet de hele tijd van het vaste land naar de boerderij te gaan.

Afbeeldingen

Toegevoegde bestanden

Milieu en ruimte

X (voorheen Twitter)

Op de kaart

Een momentje...

Katalys

Postadres 
Postbus 33 
6800 LE Arnhem
Bezoekadres 
Amsterdamseweg 13
6814 CM Arnhem
Contact
E artcadia@arcadis.com
T 026 44 55 146
Routebeschrijving

Partners

 

Facebook

 

 

 
Cookie-instellingen