Er komen meer natuurrampen waartegen we de huizen moeten beschermen. En er komt meer bevolking. We moeten dus een gebouw ontwerpen waar veel mensen in kunnen wonen en dat goed tegen bestand is tegen natuurrampen.
op de foto met magneten staan pinnen. die pinnen horen niet bij het ontwerp maar anders blijft de toren niet zwefen
Locatie
Plaats
Duiven
School
Candea College
Deelnemers
Klas
V21oo
Groepsnaam
Magnet Masters
Groepsleden
Roël, Roan, Yorrit & Jelle
Naam docent
Pauline Cobussen
Project
Thema
Gebouwen
Probleemstelling
Er komen meer natuurrampen waartegen we de huizen moeten beschermen. En er komt meer bevolking. We moeten dus een gebouw ontwerpen waar veel mensen in kunnen wonen en dat goed tegen bestand is tegen natuurrampen.
Oplossing
Hebben een gebouw ontworpen dat zweeft op elektrische magneten. want een noordpool en een noordpool stoten elkaar af. Er zit een kuil in de grond waarin heel veel elektrische magneten zitten. De onderkant van het gebouw is bol en magnetisch. Al die kleine elektrische magneten stoten het gebouw af waardoor het gebouw zweeft. Dat heeft zijn voordelen. Als er een aardbeving komt is het gebouw niet in contact met de grond en zal het niet omvallen. En als er een harde wind komt kun je een paar elektrische magneten aan de kant waar de wind naartoe gaat sterker zetten zodat het gebouw niet omwaait. Na de wind kun je die elektrische magneten weer zachter zetten. Dat word allemaal automatisch gedaan. Maar het kost heel veel elektriciteit. Dat halen we uit kernfusie. Dan stop je twee atomen bij elkaar tot een atoom. Daar komt ook heel veel energie bij vrij. Het radioactieve afval wat vrij komt is een stuk minder en vergaat naar 100 jaar. Dat kun je dan tijdelijk opslaan. Er loopt ook koud water langs dat dan de elektrische magneten afkoelt. Dat water dat er langs loopt wordt dan ook warm en dat warme water kun je dan weer het gebouw in laten stromen voor warm water. Het gebouw is een flat met allemaal appartementen. We zijn op dit idee gekomen door de aardbevingen in Italië.