Tsunami Buffer

30-11-2016
48 keer bekeken

Door de klimaatverandering en het stijgende water op aarde neemt de kans op tsunami's in bepaalde gebieden toe. Om ervoor te zorgen dat steden niet wegspoelen en de mensen veilig blijven ontwerpen wij een oplossing voor dit probleem.

Locatie

Plaats
Wolvega

School
Linde College

Deelnemers

Klas
Linde College klas 2N 2L

Groepsnaam
Tsunami Buffer

Groepsleden
Harm Boerma, Mees Brak, Hidde Spoel, Lisanne Miedema

Naam docent
Tom Van Rooijen, Annemarie Tibbe

Project

Thema
Water

Probleemstelling
Door de klimaatverandering en het stijgende water op aarde neemt de kans op tsunami's in bepaalde gebieden toe. Om ervoor te zorgen dat steden niet wegspoelen en de mensen veilig blijven ontwerpen wij een oplossing voor dit probleem.

Oplossing
Het concept van de Tsunami Buffer is dat we het water van een tsunami opvangen en afvoeren naar een heel groot stuwmeer achter de stad waar hij zich bevindt. Wij vinden dat ons idee noodzakelijk is omdat er steeds vaker een tsunami voorkomt die veel schade veroorzaakt. Het repareren van alle verwoeste gebouwen kost veel geld. Dus als we de tsunami buffer op de plekken plaatsen waar veel tsunami’s voorkomen dan scheelt dat heel veel dode mensen en geld. Bovendien hoeven de toeristen en omwonenden er niet veel last van te hebben als het wordt gebouwd op de manier als in onze maquette. Door middel van roosters kunnen mensen nog steeds gewoon op de plekken blijven lopen waar ze dat nu ook doen. Met behulp van natuursteen kunnen we het er ook nog eens heel mooi uit laten zien.

Afbeeldingen

Artcadia 2016-2017 | Tsunami Buffer

Water

X (voorheen Twitter)

Katalys

Postadres 
Postbus 33 
6800 LE Arnhem
Bezoekadres 
Amsterdamseweg 13
6814 CM Arnhem
Contact
E artcadia@arcadis.com
T 026 44 55 146
Routebeschrijving

Partners

 

Facebook

 

 

 
Cookie-instellingen