De landbouwtoren

21-11-2017
64 keer bekeken

Er komen steeds meer mensen bij op de wereld die allemaal moeten voorzien worden van voedsel. Door een tekort aan landbouwgrond wordt er op dit moment veel aan ontbossing gedaan. Daar willen wij iets aan doen.

Locatie

Plaats
Kontich

School
Sint-Jozefinstituut

Deelnemers

Klas
2 Moderne B

Groepsnaam
Landbouwtoren

Groepsleden
Calixte, Senne, Thibo en Mats

Naam docent
Simon De Smet / Christophe Vermeyen

Project

Thema
Gebouwen

Probleemstelling
Er komen steeds meer mensen bij op de wereld die allemaal moeten voorzien worden van voedsel. Door een tekort aan landbouwgrond wordt er op dit moment veel aan ontbossing gedaan. Daar willen wij iets aan doen.

Oplossing
Onze oplossing is de landbouwtoren. Dit houdt in dat er meer landbouw op dezelfde plaats kan gedaan worden. Er worden dus minder bomen gekapt voor landbouwgrond. Daardoor is er dus meer plaats voor wilde dieren. Onderaan in de toren komen dieren, bv. koeien, varkens en kippen en/of een veld met maïs of graan, want dat moet afgereden worden met de tractor. Op de tweede verdieping worden bv. wortels, uien, asperges, komkommer, broccoli, sla, aardappelen, enz. gekweekt. Die hebben minder zonlicht nodig. Hoe hoger hoe meer zonlicht er kan komen. Dus boven moeten groenten komen die meer zonlicht nodig hebben, bv. pompoenen, aardbeien, tomaten, paprika’s, meloenen, enz. Onze toren kan geplaatst worden in een stad tussen de hoge gebouwen. Op deze manier kan je zeer lokaal je groeten, fruit en vlees kweken en kopen.

Afbeeldingen

Gebouwen

Stemmen

Een momentje...

X (voorheen Twitter)

Op de kaart

Een momentje...

Katalys

Postadres 
Postbus 33 
6800 LE Arnhem
Bezoekadres 
Amsterdamseweg 13
6814 CM Arnhem
Contact
E artcadia@arcadis.com
T 026 44 55 146
Routebeschrijving

Partners

 

Facebook

 

 

 
Cookie-instellingen