Gebouw dat eigen energie opwekt

29-11-2017
93 keer bekeken

We gebruiken veel energie wat slecht is voor de natuur. Binnen een gebouw kun je veel energie opwekken. Het is dus een gebouw dat geen energie nodig heeft van grote energiecentrales, die vaak veel schadelijke stoffen uitstoten.

Een gebouw die zijn eigen energie opwekt. Het gebouw werkt energie op door de zonnepanelen op het dak, die in een perfecte stand zijn geplaatst waardoor ze het meeste licht op te vangen. Ook hebben we een sportschool gemaakt, waarbij de fietsen en de loopbanden aan zijn gesloten op een dynamo. Die dynamo wekt ook veel energie op. Die energie gaat vervolgens in een grote accu, de energie in de accu wordt omgezet in elektriciteit en die elektriciteit gaat naar licht, verwarming, televisie, enz. De accu en elektriciteit centrale staan helemaal onder aan het gebouw onder de grond.

Locatie

Plaats
Tilburg

School
Beatrix College

Deelnemers

Klas
2 5M4

Groepsnaam
Julia Gijs Pien Robbin Thijs Gijs Jady

Groepsleden
Julia Gijs Pien Robbin Thijs Gijs Jady

Naam docent
Evelien Gudden

Project

Thema
Gebouwen

Probleemstelling
We gebruiken veel energie wat slecht is voor de natuur. Binnen een gebouw kun je veel energie opwekken. Het is dus een gebouw dat geen energie nodig heeft van grote energiecentrales, die vaak veel schadelijke stoffen uitstoten.

Oplossing
Wij hebben een gebouw gemaakt dat zijn eigen energie opwekt. Het gebouw heeft vier onderdelen: de begane grond, de hal, sportruimte en restaurant. Het gebouw werkt energie op door de zonnepanelen op het dak, die in een perfecte stand zijn geplaatst waardoor ze het meeste licht op te vangen. Ook hebben we een sportschool gemaakt, waarbij de fietsen en de loopbanden aan zijn gesloten op een dynamo. Die dynamo wekt ook veel energie op. Die energie gaat vervolgens in een grote accu, de energie in de accu wordt omgezet in elektriciteit en die elektriciteit gaat naar licht, verwarming, televisie, enz. De accu en elektriciteit centrale staan helemaal onder aan het gebouw onder de grond. Ook hebben we trappen gemaakt met sensoren die energie opwekken elke keer dat iemand op de trede gaat staan. Dit kan je zien omdat er kleine bolletjes op de trappen staan. Dit allemaal hebben wij gemaakt van hout en lego. We hebben alles netjes in kleur gebracht met verf en versierd met crepe-papier en normaal papier.

Afbeeldingen

Gebouwen

Stemmen

Een momentje...

Op de kaart

Een momentje...

Katalys

Postadres 
Postbus 33 
6800 LE Arnhem
Bezoekadres 
Amsterdamseweg 13
6814 CM Arnhem
Contact
E artcadia@arcadis.com
T 026 44 55 146
Routebeschrijving

Partners

 

Facebook

 

 

 
Cookie-instellingen