Hoe moet een appartement in de toekomst ervoor zorgen dat het weinig plaats inneemt ,de vuile lucht zuivert ,een betere opvang van water heeft en energie wilt opwekken en dat allemaal ecologisch doen?
Locatie
Plaats
Lier
School
Sint Ursulamiddenschool
Deelnemers
Klas
2N/2M
Groepsnaam
Groep 7
Groepsleden
Thomas - Cile - Cato
Naam docent
W. Ribbens
Project
Thema
Gebouwen
Probleemstelling
Hoe moet een appartement in de toekomst ervoor zorgen dat het weinig plaats inneemt ,de vuile lucht zuivert ,een betere opvang van water heeft en energie wilt opwekken en dat allemaal ecologisch doen?
Oplossing
Daarom hebben wij ECO partement bedacht. Wij denken dat dit de ideale oplossing is voor het thema gebouwen en een goede oplossing is voor ons probleem. We willen er graag voor zorgen dat er een appartement is dat niet te veel plaats inneemt en waar je het materiaal dat wij nu al hebben kunnen hergebruiken. We vonden het ook heel belangrijk dat het comfortabel en stijlvol was. ECOpartement is ecologisch omdat ze het zijn eigen groene energie opwekt en het vooral bestaat uit gerecycleerd materiaal (hout, speciale bakstenen…). Het wekt eigen energie op door de zonnepanelen op het dak en de windmolens maar ook door drukpanelen onder de grond die ervoor zorgen dat als je wandelt op de grond dat er groene energie wordt geproduceerd. Het appartement heeft ook een waterzuiveringsinstallatie en een waterput, de lucht wordt mee proper gemaakt door de mosmuur met automatische bevochtiging installatie zodat het mos niet zal uitdrogen. Doordat er een mosmuur is wordt warmte vastgehouden in het huis. Het zorgt er ook voor dat het in de zomer minder warm gaat zijn door de bescherming van het mos (hetzelfde voor de winter).